Hallitus 2020

Puheenjohtaja 
Raimo Miettinen p.040 4114424
raimo.miettinen@hotmail.com
Varapuheenjohtaja
Timo Karttunen p.0400-803291 timo.karttunen@kerabit.fi
Sihteeri 
Timo Honkanen puh. 041 433 1935 timo.honkanen@hotmail.fi


Varasihteeri  
​Kai Myllymäki puh. 0400 453 392 kaimylly@hotmail.com
Varsinaiset jäsenetHenk.koht.Varajäsen
Taloudenhoitaja
Juha Sartesuo puh. 0505724720 juha.sartesuo@gmail.com


Markku Lehikoinen puh. 040 5145763 markku.lehokoinen@yit.fi
Nuoriso-ja urheiluvastaava
Jussi Sihto 044 5106821 jsihto@gmail.com



Juha Nevala 050 5356966 juhnevala@gmail.com​
Opintosihteeri, Harrastus-ja kulttuurivastaava
Matti Tiainen Puh.040-7058809 matti.tiainen2@luukku.com

Timo Honkanen ​puh. 041 433 1935

                                 Toimihenkilöt

Veteraanijaoston vastaavaSimo Hyökki
Kuittien tarkastajatJussi Sihto ja Timo Karttunen
LipunkantajatHallitus yhteisvastuullisesti
Erikoispostin saaja Raimo Miettinen
Edustaja Uudenmaan aluejärjestön
hallituksessa
Timo Honkanen ja varalle Juha Sartesuo
Sopimusalavastaava
(Asfalttiala ja rakennustuoteteollisuus)
Lauri Haikola
puh.0400869638
lauri.haikola@rakennusliitto.fi
Sopimusalavastaava
(Veden eristys ja maalaus)
Kari Koivunurmi
040 5832349
kari.koivunurmi@rakennusliitto.fi
AluetoimitsijaKai Tuomi
puh. 0406885516
kai.tuomi@rakennusliitto.fi

Asfaltti Vedeneristys
Osaston luottamusmiehetKai MyllymäkiTimo Karttunen
VaramiehetJuha SartesuoMikko Salonen
Ammattialajaoston jäsenet  Kai MyllymäkiTimo Karttunen

Sivuston ylläpito










Markku Valtonen
markku.valtonen@outlook.com